ADOZER Maslak

 • ADOZER ve BUBA Ventures İş Ortaklığı
 • ADOZER GMYF
 • Proje Sponsorları ve Hissedarları
 • Projenin Karakteristiği
 • Projenin Amacı
 • Kompleksin Yapısı
 • Lokalizasyon Analizi
 • İstanbul Makroekonomik Görünüm
 • Türkiye’nin en iyi girişimcileri ve CEO’ları, BUBA Ventures’in portföy girişimlerine danışmanlık yapıyor. Benzersiz ağı ile BUBA, her aşamada yüksek potansiyelli girişimleri bulur ve takip eder. Yatırımcılar için uzun vadeli stratejik bir ortak olarak hareket eder ve girişimlerini büyütmelerine, yeni müşteriler bulmalarına, yeni pazarlar açmalarına ve girişimleri için alıcılar bulmalarına yardımcı olur.
 • ADOZER İnşaat A.Ş , Özgür YMT ve ADO Grup şirketlerinin sahipleri tarafından kurulmuş olup, İstanbul’un yüksek profili ve değerleri olan Maslak bölgesinde, hayata geçirilecek olan Adozer Maslak projesinde Buba Properties ile işbirliği yapmaktadır.
 • Buba Properties, ADOZER Maslak projesinde yer alan residence ve otel fonksiyonuna sahip bölümlere yatırım yaparak elde edilecek kira, satış ve işletme gelirleri üzerinden yatırımcılara düzenli temettü ödemeyi ve çıkış sürecini yüksek kazanç performansı ile tamamlamayarak, "ADOZER Gayrimenkul Yatırım Fon" yatırımcılarına yüksek kazanç sağlamayı hedeflemektedir.
 • Yatırımcılara daha verimli temettü ödemesi yapabilmesi amacıyla, hizmet kalitesi muhafaza edilmek kaydıyla,metrekare başına kira, işletme geliri, değerleme fiyat artışı, daha yüksek kapasite/doluluk oranları ve azalan birim maliyet işletme giderleri amaçlanmıştır.

ADOZER Gayrimenkul Yatırım Fonu İşleyiş

ADOZER Gayrimenkul Yatırım Fonu Özet

 • ADOZER'in hissedarları CS GLOBAL grubunun sahibi Cem Sak ve Özgür YMT Group'un sahibi Cem Özer'dir.
 • CS Global, ağırlıklı olarak çimento, madencilik, yenilenebilir enerji ve inşaat işleriyle uğraşan, yaklaşık 30 yıllık bir geçmişe sahip bir şirketler grubudur. Grubun cirosu yaklaşık 150 milyon USD'dir. Maden müteahhitlik işçileri de dahil olmak üzere CS Global, Türkiye'nin dört bir yanındaki çeşitli sektörlerde ve ayrıca Fas (Ado Morocco Co), Kanada, ABD ve İngiltere'deki tesis / ofislerde 900'den fazla kişiyi istihdam etmektedir.
 • CS GLOBAL, 1994 yılından günümüze istikrarlı bir büyüme ve gelişme kaydederek, oluşturan çimento, madencilik, enerji ve inşaat sektörlerinde her geçen yıl yaptığı yeni yatırımlarla dünya ekonomisine ve özellikle Türkiye paydaşlarına değer katmaya devam etmektedir.
 • Özgür YMT Group görev ve hedeflerini başarıyla yerine getirmekte ve yeni pazarlar keşfetmeye başlamıştır. Özgür YMT Group bugün Türkiye, Rusya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'da faaliyet göstermektedir ve ağırlıklı olarak konut kompleksi inşaatı, bireysel ve toplu inşaat, eğitim kurumları ve okullar, sosyal objeler, idari ve ofis binaları, otel kompleksleri, hafif ve ağır sanayi projeleri, genel müteahhit olarak havalimanlarında öz sermaye hissedarıdır.

ADOZER'i incelemek için tıklayınız.

 • Adozer Tower ,kentsel birincil lokasyonlarda projelerin geliştirilme yöntemlerini yeniden tanımlayacak benzersiz ve öncü bir projedir.
 • İstanbul ili, Sarıyer ilçesi, M. Ayazağa Mahallesi, 1 ada 23 parsel’de 6.000 m2 ‘lik arazinin üzerine inşa edilecek olan karma kullanım projesi 75.000 m2 inşaat alanına sahiptir.Odak noktası olarak markalı 168 odalı 5 yıldızlı bir otel, otel hizmeti veren 300 haneli rezidanslar, tüm binanın dinamizmini artıracak ortak çalışma alanı ile 1500 bina sakini ve ayrıca yakındaki 55.000 kişilik ofis binalarının populasyonun çeşitli taleplerini karşılayacak perakende alanlarından oluşmaktadır. Proje, Türkiye genelinde geniş deneyime sahip tam hizmet geliştirme ekibine sahip Adozer İnşaat A.Ş tarafından geliştirilecektir.
 • Proje, bir iş bölgesi üzerinde Maslak'ta geliştirilecek ve İstanbul'un Avrupa yakasının en önemli semtlerinden biri olan bu ofis ve yerleşim bölgesinin kalbine yeni bir yüksek kaliteli çalışma ve yaşam ortamı getirecek.
 • Maslak, yeni havalimanına yakınlığı ve İstanbul'un ana yol hattı ve istasyonlarına erişim sağlayan 3. köprüsü ile hızlı bir gelişim gösteriyor. Bölge, şüphesiz İstanbul'un en çok tercih edilen lokasyonlarından biri olmaya devam edecek. Maslak bölgesi “İş Merkezi” olarak konumlanmıştır. Socar, Deloitte, BIST, Abdi İbrahim, ICBC, Doğuş Holding, Groupama gibi saygın kurumların merkez ve ofisleri ve diğer birçok özel şirketin eşlik ettiği konum, iyi bir talebi garanti ediyor.
 • Adozer Kulesi, Fatih ve Belgrad Ormanı'na çok yakındır. Hem büyükşehir özelliklerini hem de sürdürülebilir kaynakları ve çevre dostu yeşil bina sistemlerini şaşırtıcı ve bulunması zor bir şekilde içinde barındıran ender bir yapıdır.
 • Adozer Kulesi, kuzeyde “A + Ofis Binası” “A + Konut Binaları”, güneyde “ICBC Bank”, doğu ve batı tarafında otoyol ile çevrilidir. Tüm bina, manzara ve doğal ışık kayıplarını önlemek ve böylece tüm dairelere destansı bir manzara sağlamak için komşu binalar da dikkate alınarak manzarayı maksimize edecek şekilde tasarlanmıştır.

  ADOZER Maslak Rezidans & Otel Karma Kullanımlı Proje Kataloğu

 • Maslak, en son inşa edilen konut projeleriyle bir iş bölgesi olarak ortaya çıksa da, Maslak daha fazla yaşam alanı talebi ile hem iş hem de yaşam alanına dönüşüyor. Konut talebine ek olarak, yüksek kaliteli, iyi yönetilen ofis için her zaman talep vardır.
 • Mekanlar ve perakende alanları, özellikle kafeler ve restoranlar. Bölgede çeşitli talepler olan lokasyonun faydalarını da dikkate alarak hem konut hem de iş talebini tamamlayacak 5 yıldızlı bir otel ile karma bir proje inşa ediyoruz; yüksek kaliteli ofis alanları; 5 yıldızlı otel hizmeti veren rezidans birimleri; ve metro istasyonuna ve yakındaki ofis binalarına yakınlığı ile mükemmel konumuna uyacak ve ayrıca binanın diğer tüm birimlerini tamamlayacak perakende alanları, onu gerçek bir karma kullanım projesi haline getiriyor.
 • Markalı Rezidanslar :70 ila 160 m2 alan arasında değişen bu üniteler, otel hizmetlerine, komplekste her ünite için depolama alanına ve ayrıca rezidanslar için ayrılmış ayrı bir lobi bulunmaktadır. Otel Odaları: 168 odadan oluşan otel, son teknoloji tesisleri ile konuklarına 5 yıldızlı çeşitli otel hizmetleri sunmaktadır. Ortak Çalışma Alanı: Ofis alanı, 700 kişi kapasiteli bir ortak çalışma alanı olarak tasarlanmıştır. Geniş cephe alanı sayesinde mükemmel aydınlatma sağlayan ortak çalışma alanı, sektörün son trendlerine göre planlandı.
 • Perakende: Özenle tasarlanan perakende alanı, Maslak sakinleri için bir buluşma noktası olmanın yanı sıra bina sakinlerinin sayısız talebini de karşılayacak. Servis Katı: Otel tesisleri ve bina arkası alanları, rezidans ve perakende deposu Servis Katında yer almaktadır. Otopark: 4 katlı otopark alanı 672 araçlık kapasiteye sahiptir.
 • Söz konusu taşınmaz, güneyde Şişli ve Beşiktaş, doğuda Kağıthane ve batıda İstanbul Boğazı ile çevrili Sarıyer Belediyesi sınırları içerisinde İstanbul'un Avrupa yakasında Ayazağa beldesinde yer almaktadır.
 • Sarıyer'de konu taşınmaz Maslak mahallesindedir . 25 yıl önce Maslak, birkaç bina ve benzin istasyonundan oluşan düşük yoğunluklu bir alandı. Bugün bölge birçok uluslararası şirkete, genel merkeze, modern gökdelenlere ev sahipliği yapmakta ve İstanbul'un en işlek ve kalabalık yerlerinden biridir. Söz konusu gayrimenkul Zincirlikuyu ile Maslak arasındaki alanı kapsayan Merkezi İş Bölgesi'ne (MİA) yakın konumdadır. Eskiden bir sanayi bölgesi olan Ayazağa, Maslak, yeni konut gelişmelerinin yanı sıra bölgenin tarihi kentsel özelliğinin de ofis alt pazarına dönüştüğü görüldü.
 • Bölgede çok sayıda ofise ev sahipliği yaptığı için Maslak'ta mesai saatleri içinde nüfus büyük ölçüde artmakta ve bölgede yerleşik nüfus azdır. Mashattan, Maslak 1453 ve 42 Maslak gibi yeni konut projeleriyle son yıllarda Maslak'ta günlük nüfus arttı.
 • Proje alanı Sun Plaza ve ICBC Binası ile sınırlıdır. Dereboyu 2 Caddesi üzerinde yer alan proje alanı Eski Büyükdere Caddesi'ne bağlanmaktadır. Proje alanı ofis geliştirme bölgesinde yer almaktadır.
 • Proje alanı Sun Plaza ve ICBC Binası ile sınırlıdır. Dereboyu 2 Caddesi üzerinde yer alan proje alanı Eski Büyükdere Caddesi'ne bağlanmaktadır. Proje alanı ofis geliştirme bölgesinde yer almaktadır.
 • Proje alanına 700 m mesafede bulunan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) girişi 25.000 öğrenci kapasitelidir. Nişantaşı Üniversitesi, 500 metre uzaklıktaki Maslak 1453'te 35.000'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapıyor.
 • Perakende teklifi şu anda 1 km mesafedeki 87.000 m2 İstinye Park alışveriş merkezi tarafından sağlanmaktadır. İstinye Park, alışveriş merkezinin karşısında yer alan İTÜ'den yararlanıyor. Alışveriş merkezinin arka tarafında da yer alan İstinye Park Konutları 406 konuttan oluşuyor.
 • Nüfus ve sosyo-ekonomik gelişmişlik açısından Türkiye'nin en üst şehri olan İstanbul, stratejik coğrafi konumu nedeniyle ülkenin ekonomik ve iş merkezi konumundadır. İstanbul, Avrupa ve Asya kıtalarının kesişme noktasında olması ve İstanbul Boğazı ile coğrafi özellikleriyle ticaret, denizcilik ve lojistik açısından ana merkez haline gelir. Şehir, kendi sanayi üretim kapasitesi ve Marmara Bölgesi'ndeki komşu illerinin endüstriyel faaliyetleriyle Türkiye’nin ekonomik ve üretim faaliyetlerine en büyük katkıyı sağlamaktadır.
 • JLL’nin başlıca 300 şehri ticari pazarlar açısından karşılaştıran ‘Global 300’ raporuna göre İstanbul, Londra, Paris ve Moskova’dan sonra Avrupa'nın dört mega kentinden biridir. Çok uluslu şirketler, İstanbul'u bölgesel merkez olarak belirler. (Örn; Coca Cola, Nestle, Microsoft, PRW, Unilever, P&G, Intel).
 • İstanbul, uluslararası ekonomik faaliyetin kilit kapıları ve lokomotifi haline gelen, Yükselen Dünya Şehirlerinin seçkin bir grubu arasında sıkıca oturuyor. İstanbul, çeşitli performans endekslerinde, yükselen dünya şehirleri arasında Şanghay, Pekin, Dubai, Taipei ve Kuala Lumpur'un ardından toplamda 6. sırada yer almaktadır. Bu şehirler, önemli karar verme işlevleri inşa ediyor, yüksek yatırım oranlarına sahipler ve metropol ölçeğinde büyümeyi özümseme kapasitelerine işaret eden etkileyici altyapı proje hatları geliştiriyorlar.
 • Artan jeopolitik risklere rağmen, İstanbul, son beş yılda çeşitli şehir performans endekslerinde en gelişmiş Gelişmekte Olan Dünya Şehri oldu. Özellikle, finansal hizmetlerin çeşitlendirilmiş bir karasal sağlayıcısı olarak statüsünü pekiştirmiş ve ölçeği ve ağ geçidi işlevleri nedeniyle birçok orta ölçekli yerleşik şehri geride bırakmıştır.
 • İstanbul Otel Pazarı

  Otel Stoku(İstanbul): Resmi Haziran 2019 verileri, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından İstanbul'daki toplam ruhsatlı oda sayısının 57.537 oda olduğunu göstermektedir. Bu toplama yakın bir gelecekte 12.477 odanın daha eklenmesi beklenmektedir. İstanbul'da işletme ruhsatlı turizm tesisi sayısında bir önceki yıla göre% 6 artış oldu.

  Turist Ziyaretçi Numaraları:

  2018, Türkiye'de turizm sektöründe telaşlı bir faaliyet yılı oldu. Bu dönemde hem ziyaretçi sayıları hem de otel doluluk oranları hızla arttı. 2019'un ilk 5 ayına baktığımızda turizm sektöründe olumlu hareketliliğin daha yavaş da olsa devam ettiğini görüyoruz. İstanbul ziyaretçileri 2019'un ilk beş ayında 2018'in aynı dönemine göre% 11 arttı.